WSPÓLNE KOLĘDOWANIE W SANDOMIERZU - Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Waśniowie

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE W SANDOMIERZU

przeglad20142Nasz chór parafialny po raz kolejny wystąpił dla szerszej publiczności podczas drugiego Przeglądu Chórów Diecezji Sandomierskiej. Odbył się on w ubiegłą sobotę, 18 stycznia 2014 w Sandomierzu. Oprócz naszych chórzystów wystąpiło siedem innych zespołów śpiewaczych, między innymi z Sandomierza, Tarnobrzega, Godziszowa, Kopci, Zakrzowa i Ostrowca Św. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą i Mszą Św. w bazylice katedralnej, której przewodniczył nasz ksiądz proboszcz Ryszard Konecki. Następnie wszyscy udali się do Katolickiego Domu Kultury Św. Józefa, by przedstawić przygotowane specjalnie na tę okazję kolędy i pastorałki. To bardzo cenne doświadczenie i wielkie przeżycie dla naszych chórzystów ? móc wystąpić wśród bardziej doświadczonych zespołów, dzielić się z nimi radością wspólnego kolędowania, które jest wyrazem uwielbienia dla Boga i tajemnicy Słowa Wcielonego. Cieszymy się, że występ naszego chóru spotkał się z bardzo miłym przyjęciem publiczności, która nagradzała gromkimi brawami wszystkie wykonania. Spotkanie uświetniła wizyta bpa Krzysztofa Nitkiewicza, który gratulował wszystkim chórzystom, zachęcając ich do pielęgnowania swoich talentów i umacniania wiary. Kolejny przegląd odbędzie się w maju bieżącego roku, tym razem w Ostrowcu Św. w parafii Matki Bożej Salentyńskiej.