ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ - Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Waśniowie

ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ

> BOŻE CIAŁO 2015<<

Boze_Cialo_2015W tym roku święto ku czci Najświętszego Sakramentu zwane potocznie Bożym Ciałem obchodziliśmy 4 czerwca. W Polsce jest ono świętem ruchomym, obchodzonym w ostatni czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu  w sposób szczególny wspominamy Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół katolicki obchodzi także w Wielki Czwartek, wtedy jednak rozpamiętuje się również Mękę Jezusa Chrystusa, uroczystość Bożego Ciała natomiast ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Najwcześniej może przypaść 21 maja a najpóźniej 24 czerwca.

Nasze tegoroczne uroczystości, w których bardzo licznie uczestniczyli wierni, przybyli goście oraz wszystkie wspólnoty i grupy parafialne (w tym też chór, którego nie mogło zabraknąć przy takiej okazji), miały tym razem wyjątkowy charakter. Po pierwsze Procesja Eucharystyczna przeszła przez pięknie odnowiony park i ulice naszej miejscowości, a po drugie jeden z czterech ołtarzy został przeniesiony przed odrestaurowaną i zabytkową figurę Najświętszej Maryi Panny, która dzięki pracom rewitalizacyjnym odzyskała swoją dawną świetność oraz została wspaniale wyeksponowana jako widoczny znak naszej wiary.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystej procesji :) Boże Ciało 2015