Odpust Św. Piotra i Pawła - Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Waśniowie

Odpust Św. Piotra i Pawła

>> 29 czerwiec 2017 <<

Uroczystość Św. Piotra i Pawła to największe święto naszej świątyni i parafii ? takie niezwykłe ?imieniny? :-) . Obchodzimy je corocznie 29 czerwca. W tym dniu wraz z licznie zaproszonymi gośćmi i przyjaciółmi świętujemy, spędzamy wspólnie czas dziękując Bogu i naszym patronom za opiekę i błogosławieństwo. Dzień ten jest też niezwykłą okazją do integracji i współdziałania wszystkich grup parafialnych działających przy naszej świątyni. Już od 11 lat korzystając z zaproszenia i gościnności naszego gospodarza ks. proboszcza, bawimy się wspólnie na Bezalkoholowych Festynach Rodzinnych promując zabawę na trzeźwo. W tym roku przyświecało nam hasło roku liturgicznego ?Idźcie i głoście?. Bo głosić Boga i Jego Słowo można na wiele sposobów. I jednym z nich jest właśnie okazywanie życzliwości, uprzejmości i uśmiechu, poświęcenie czasu oraz podejmowanie wspólnych działań na rzecz dobra drugiego człowieka, młodzieży i dzieci i całych rodzin.

Jak co roku  atrakcji było wiele (zobaczcie naszą galerię zdjęć). Ale na wzmiankę zasługują nasi przyjaciele (seniorzy i dzieci) z ODK ?Malwa? w Ostrowcu Św., którymi opiekuje się Pani Wiesława Wójtowicz. Starsi zaprezentowali nam wspaniałe programy taneczne a młodsi wyjątkowy teatrzyk kukiełkowy.  Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Galeria zdjęć –  w przygotowaniu!