Odpust Matki Bożej Szkaplerznej - Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Waśniowie

Odpust Matki Bożej Szkaplerznej

>> 16 lipiec 2017 <<

Święto Matki Bożej Szkaplerznej jest drugim odpustem w naszej parafii. Uroczystość rozpoczyna się już dzień wcześniej, kiedy to uczestniczymy w Różańcu i Mszy Świętej na cmentarzu polecając wszystkich wiernych zmarłych na nim leżących. Główne obchody natomiast odbywają się w dniu następnym, w którym to uczestniczymy w procesji i uroczystej Eucharystii, koncelebrowanej przez wszystkich kapłanów naszego dekanatu, choć nie tylko. W tym roku Mszy  Św. przewodniczył i homilię  wygłosił ks. Andrzej Wierzbicki emerytowany Kustosz Sanktuarium MB w Bogorii. Wyjątkowość liturgii podkreślił również występ chóru parafialnego z Bodzechowa, do którego dołączył i nasz chór ?Con Anima?. Wspólne wykonanie pieśni maryjnych na długo pozostanie w naszej pamięci 😀 . Na zakończenie wszyscy goście i uczestnicy zaproszeni zostali na wspólny poczęstunek w ogrodzie plebańskim.

Galeria zdjęć –  w przygotowaniu!