NASZ CHÓR NA UROCZYSTOŚCIACH W KAŁKOWIE - Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Waśniowie

NASZ CHÓR NA UROCZYSTOŚCIACH W KAŁKOWIE

>>15 wrzesień 2015<<

DSCN3288We wtorek 15 września podczas uroczystości odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie, wystąpił nasz chór parafialny ?Con Anima?, zaproszony specjalnie na tą okoliczność przez kustosza sanktuarium Ks. Zbigniewa Staniosa. Okazji do świętowania było w tym dniu kilka. Po pierwsze 32 rocznica przybycia z Lichenia do Kałkowa kopii obrazu Matki Bożej Królowej Polski, po drugie 8 rocznica koronacji tego obrazu, a po trzecie Odpust parafialny z racji święta Matki Bożej Bolesnej. Z radością przyjęliśmy zaproszenie z naszej bliskiej, sąsiedzkiej i zaprzyjaźnionej parafii, wypełniając jej świątynię z serca płynącym śpiewem ku czci naszej Niebieskiej Matki i Świętokrzyskiej Pani. Eucharystii przewodniczył oraz homilię wygłosił Ks. Biskup Henryk Tomasik, w której powiedział: ?Módlmy się o to, abyśmy byli coraz bardziej podobni do naszej Matki?. Takiego podobieństwa wszystkim życzymy i cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym radosnym świętowaniu. Specjalne podziękowania składamy na ręce gospodarzy za jak zawsze miłe przyjęcie i serdeczną gościnę!

Zobacz zdjęcia z uroczystości:Chór – Odpust w Kałkowie 15.09.2015