II Spotkanie Opłatkowe Grup Parafialnych działających przy parafii Św. Piotra i Pawła w Waśniowie - Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Waśniowie
Aktualności

II Spotkanie Opłatkowe Grup Parafialnych działających przy parafii Św. Piotra i Pawła w Waśniowie

opatek6 stycznia 2014 roku w święto Objawienia Pańskiego, odbyło się kolejne spotkanie opłatkowe grup parafialnych działających w naszej parafii. To już drugie tak liczne spotkanie, w którym wzięły udział wszystkie formacje parafialne, duszpasterze parafii oraz zaproszeni goście. Tradycyjnie rozpoczęto je wspólnym śpiewem kolędy ?Wśród nocnej ciszy?. Następnie ksiądz wikariusz Marek Wilk odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, po czym nastąpiło złożenie życzeń, pobłogosławienie posiłku i wszystkich zebranych.


Tegoroczne spotkanie miało wyjątkowy i podniosły charakter. Ze względu na uroczystość posłania na misje naszego parafialnego rodaka, księdza Andrzeja Nowakowskiego, który pod koniec stycznia b.r. wyrusza do Zambii, mieliśmy zaszczyt gościć Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza wraz z zaproszonymi na tę uroczystość księżmi ? przedstawicielami seminarium sandomierskiego oraz kolegów i przyjaciół ks. Andrzeja. Tego dnia również obchodzono drugą rocznicę powstania chóru parafialnego ?Con Anima?. I tym razem, jak rok temu, chór uświetnił spotkanie prezentując przygotowane specjalnie z tej okazji kolędy. Szczególnych wzruszeń dostarczył wszystkim wykonaniem utworu ?Angele Dei? Ennio Morricone z filmu ?Misja?, dedykowanym specjalnie księdzu Andrzejowi wyruszającemu na misje.
oplatek2


Po tym występie ks. Proboszcz Ryszard Konecki raz jeszcze przekazał wszystkim serdeczne życzenia, wyrażając podziękowania za poświęcenie, posługę i podejmowane działania ewangelizacyjne dla całej naszej ?aktywnej? części wspólnoty parafialnej. Księdza Andrzeja natomiast zapewnił o wsparciu i nieustającej pamięci w modlitwie. Miła atmosfera i wyjątkowy nastrój udzielił się wszystkim, czego dowodem były spontaniczne wystąpienia parafian ze specjalnymi dedykacjami dla ks. Andrzeja. Po dawce prawdziwych wzruszeń i pozytywnych emocji, wszyscy świetnie się bawili do późnych godzin popołudniowych, przy muzyce, jaką zapewnił nam nasz organista pan Arek Gryzka. Spotkanie to na pewno długo pozostanie w naszej pamięci! Kolejne już za rok!


Opracowanie: K. M


» Powrót do aktualności «

WIRTUALNY CMENTARZ:

Zapraszamy do odwiedzin Wirtualnego Cmentarza Parafii Waśniów:


WYSZUKIWARKA:LITURGIA NA DZISIAJ:
MSZE ŚWIĘTE:

Niedziele, Uroczystości i Święta:


09:00

11:00

16:00

Dzień powszedni:


17:00

KONTAKT:

Parafia Rzymsko-Katolicka

pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Waśniowie


ul. Rynek 30

27-425 Waśniów

tel: (+48) 41 2646013

KONTO BANKOWE:

Dla ofiarodawców podajemy numer konta:


Bank Spółdzielczy w Ostrowcu Świętokrzyskim o/Waśniów

73 8507 0004 2008 8000 3632 0001

z dopiskiem "darowizna na Kościół w Waśniowie"

PORTAL OPOKA: