DZIĘKUJEMY CI PANIE !!! - Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Waśniowie

DZIĘKUJEMY CI PANIE !!!

DZIĘKCZYNNA MSZA DOŻYNKOWA

dzienkczynna_msza_dozynkowaTradycyjnie, jak co roku, w ostatnią niedzielę sierpnia nasza wspólnota parafialna zgromadziła się świątyni na uroczystej Eucharystii, aby dziękować Bogu za tegoroczne plony i wszelkie otrzymane łaski! Pomimo trudnych doświadczeń podczas tegorocznych żniw, chcieliśmy wyrazić wdzięczność za błogosławieństwa, ale również napomnienia jakie otrzymujemy od naszego Pana, które mają służyć naszej duchowej odnowie i wzrastaniu w wierze. Wyrazem podzięki, oprócz naszej modlitwy i obecności na Mszy Świętej, były przygotowane przez mieszkańców Śnieżkowic, Piotrowa i Nosowa, dożynkowe wieńce. Eucharystię celebrował i kazanie wygłosił ks. Proboszcz, zwracając naszą uwagę na to, aby serca nasze przepełniała nieustająca wdzięczność, pokora i zaufanie do Bożej Opatrzności. Podkreślił, iż człowiek współczesny zbyt często pokłada siły wyłącznie w sobie, zapominając, że tak naprawdę wszystko zależy od Boga jako Stwórcy wszystkich i wszystkiego. Nie zapominajmy więc o ciągłym dziękczynieniu i szczerej ufności w Bożą wolę! Uroczysty charakter Liturgii Eucharystycznej podkreślił również występ naszego chóru parafialnego ?Con Anima?, który swoim śpiewem pragnie wielbić Boga i Matkę Najświętszą.

Zdjęcia z uroczystości