?AD MARIAE GLORIAM? ? NA CHWAŁĘ MARYI - Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Waśniowie

?AD MARIAE GLORIAM? ? NA CHWAŁĘ MARYI

ad_marie_gloriam24 maja 2014 roku odbył się II Przegląd Chórów Diecezji Sandomierskiej

pn. ?AD MARIAE GLORIAM?

Tym razem chóry gościły w Sanktuarium

Matki Bożej Saletyńskiej w Ostrowcu Św

Jak rok temu, tak i tym razem, nasz chór parafialny Con Anima wystąpił podczas drugiego przeglądu chórów diecezji sandomierskiej. Zaprezentował utwory o tematyce maryjnej przygotowane specjalnie na tą okoliczność. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. prałata Czesława Murawskiego, którą koncelebrowali m.in. księża opiekunowie poszczególnych chórów.

Oprócz naszego chóru wystąpili: chór ?Cantate Domino? z Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, chór katedralny działający przy katedrze Narodzenia Najśw. Maryi Panny w Sandomierzu – dyrygent s. Maria Konopka, chór parafialny działający przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ćmielowie, chór ?Canticus? z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnobrzegu – dyrygent p. Agnieszka Gawrońska, akompaniator Marzena Gawrońska, chór parafialny działający przy parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Kopciach – dyrygent ks. Michał Łukasik, chór parafialny działający przy parafii pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus Godziszów – dyrygent Mirosław Maksim, chór nauczycielski ?Cantores Janovienses? działający przy parafii pw. Św. Jana Chrzciciela Janów Lubelski.

Po występach, przy pięknej pogodzie i w miłej atmosferze, chórzyści delektowali się pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez gospodarzy w ogrodzie przykościelnym. Była to okazja do zawierania nowych znajomości, dzielenia wrażeniami i snucia planów na przyszłe wspólne spotkania, które jak zapewnił ks. Leszek Chamerski odpowiedzialny za duszpasterstwo chórów w diecezji, na pewno nastąpią!

Zdjęcia z przeglądu