DIECEZJALNE SPOTKANIE KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA - Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Waśniowie

DIECEZJALNE SPOTKANIE KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA

OSTROWIEC ŚW. 4.10.2014 <

Po raz czwarty, w pierwszą sobotę października, przedstawiciele sandomierskiej rodziny różańcowej, która liczy ponad 40 tysięcy osób, spotkali się tym razem w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Ostrowcu Św., by podziękować Bogu za wszelkie dary i łaski otrzymywane za pośrednictwem Niebieskiej Matki. Nie zabrakło tam również licznej grupy z naszej parafii z opiekunem duchowym ks. Ryszardem Koneckim na czele. W spotkaniu wzięło udział ok. trzech tysięcy pielgrzymów ze wszystkich stron diecezji. Po powitaniu wszystkich, ks. prałat Zbigniew Wiatrek kustosz sanktuarium przedstawił przybyłym dzieje objawień maryjnych w La Salette oraz historię ostrowieckiego sanktuarium. Następnie, przy pełnej zadumy adoracji Najświętszego Sakramentu, młodzież z diakonii muzycznej z parafii św. Kazimierza przedstawiła program artystyczny ?Maryjo naucz nas uwielbiać Chrystusa”. Wspólną modlitwę kontynuowano odmawiając różaniec święty w intencjach  diecezji oraz polskich rodzin. Główna Msza św. koncelebrowana była przez kapłanów, duszpasterzy Kół Różańcowych pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Po wspólnych przeżyciach duchowo-modlitewnych, zebranych czekała słodka niespodzianka przygotowana przez gospodarzy.

? Dziękuję tym, którzy wspomagali mnie w organizacji tego spotkania, wszystkim duszpasterzom i osobom, które tutaj przybyły. Niech to wspólne przebywanie i modlitwa będzie wzajemnym darem wdzięczności. W najbliższym czasie planujemy organizację rekolekcji dla zelatorek i zelatorów Kół Różańcowych oraz dekanalne spotkania formacyjne. Już dziś zapraszam na kolejne spotkanie za rok w sanktuarium w Ożarowie ? powiedział ks. Augustyn Łyko, diecezjalny duszpasterz Kół Różańcowych.