GOŚCINNIE W JEDLNI - Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Waśniowie

GOŚCINNIE W JEDLNI

>> 5 październik 2014 roku<<

jedlniaParafia Św. Mikołaja w Jedlni Królewskiej należy do Diecezji Radomskiej, Dekanatu Pionki. Położona jest w samym środku Puszczy Kozienickiej, gdzie król Władysław Jagiełło nie raz bywał w gościnie. Przepiękny kościół, pierwotnie klasycystyczny, obecnie neorenesansowy, trójnawowy, bazylikowy o wystroju barokowym, nawiązuje swym stylem do naszej świątyni. Można się w nim poczuć jak w domu. Od ponad ośmiu lat gospodarzem parafii jest Ks. Kanonik Janusz Smerda. Jednym z równorzędnych odpustów przeżywanych w parafii Św. Mikołaja jest odpust Matki Bożej Różańcowej wypadający w tym roku w pierwszą niedzielę października. I właśnie z okazji tego święta, nasz chór parafialny ?Con Anima? został zaproszony, aby swym śpiewem podkreślił wyjątkowy charakter uroczystości odpustowych. Mszę Św. koncelebrował i homilię wygłosił nasz ks. Proboszcz Ryszard Konecki, który nieustannie otacza i wspiera ojcowską opieką wszystkie działania swych parafian, nie tylko chóru. Chórzyści zaprezentowali części stałe Mszy łacińskiej oraz specjalnie przygotowane na tę okazję pieśni Maryjne. Następnie wszyscy zgromadzeni wierni wyruszyli na procesję wokół kościoła do czterech kapliczek różańcowych, aby wsłuchać się Ewangelii oraz dziękować i zawierzyć Bogu siebie, swoje rodziny, wspólnoty i cały Kościół poprzez modlitwę różańcową.

Cieszymy się bardzo z współudziału w tych wyjątkowych uroczystościach oraz z tego, że mogliśmy przedstawić innym wynik wspólnych działań, które ?dzieją się? w naszej waśniowskiej rodzinie parafialnej. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i życzliwą gościnę, której doświadczyliśmy ze strony gospodarza ks. Janusza Smerdy. Mamy nadzieję, że to nie ostatni taki wyjazd :)

Zapraszamy do galerii Zobacz zdjęcia tutaj

Opracowanie:  K. M.