KREATYWNE RÓŻAŃCE - Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Waśniowie

KREATYWNE RÓŻAŃCE

Kreatywne_race_2014_960x768Różańcowy październik, to miesiąc tradycyjnie poświęcony Matce Najświętszej. Codziennie liczna grupa wiernych, dorosłych i dzieci, gromadzi się w naszej świątyni, aby wraz z kapłanem jednoczyć się na wspólnej modlitwie, właśnie różańcowej. Różaniec jest szczególną modlitwą o wielkiej sile, znaczeniu i skuteczności. Potwierdza to sama Matka Boża, która we wszystkich swych licznych objawieniach nieustannie wzywa nas do codziennego odmawiania tej modlitwy!

Aby przybliżyć najmłodszym sens modlitwy różańcowej, ?zapisanej? w przedziwnych paciorkach,  w tym roku z inicjatywy i pomysłu katechetki Pani Małgosi Graczak, uczniowie szkoły podstawowej w Waśniowie dostali zadanie wykonania różańców według własnych pomysłów. Kreatywność, pomysłowość i twórczość dzieci okazała się niezwykła a wyniki ich prac zadziwiły wszystkich. Dlatego też powstała, jedyna w swoim rodzaju, wystawa  ?kreatywnych różańców?, którą można podziwiać do końca miesiąca w naszym kościele.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia tej niezwykłej galerii :-) Kreatywne różańce 2014

Opracowanie: K. M